Piotr Susz

Kompetencje

Od 2009 roku zawodowo związany jestem z grupą kapitałową TIM.W 2016 roku w obrębie grupy została powołana spółka celowa 3LP SA która realizuje na rzecz GK TIM usługi logistyczne, jak również świadczy je na rzecz klientów zewnętrznych.

Z wykształcenia, zawodu i wyboru jestem logistykiem. Aktualnie pracuję jako menadżer operacyjny projektów logistycznych. Odpowiadam za analizy biznesowe i operacyjne związane z wprowadzaniem nowych klientów do naszego centrum centrum logistycznego a także świadczę usługi doradcze i konsultingowe w zakresie szeroko pojętej logistyki w firmach zewnętrznych. Główne obszary:

 • audyt logistyczny
 • analiza przed wdrożeniem systemów wsparcia logistyki (WMS, TMS, YMS, etc.)
 • projektowanie magazynów
 • przygotowywanie koncepcji rozwoju logistyki
 • wsparcie działów logistyki w kontaktach z Zarządem
 • konsultacje i doradztwo w obszarze logistyki (SCM, wewnętrznej, zwrotnej, opakowań etc.)
 • interim management

Kompetencje zdobywałem jako kierownik lub członek zespołów interdyscyplinarnych,  realizując szereg projektów logistycznych w centrum logistycznym w podwrocławskich Siechnicach. Po wydzieleniu spółki 3LP SA, od sierpnia 2016 roku, na stanowisku menadżera operacyjnego zrealizowałem dla klientów zewnętrznych:

Zrealizowane projekty

audyt logistyczny

 • Dla jednego z największych w Polsce, dystrybutora i producenta klamek i okuć drzwiowych oraz wyposażenia łazienek – pełny audyt logistyczny z analizą porównawczą dla kilku możliwych rozwiązań rozwoju biznesu (budowa, wynajem, outsourcing). Zaplanowałem reorganizacje strefy kompletacji towarów szybko rotujących oraz wdrożenie obsługi skanerów w istniejącym module WMS.
 • Dla największego w Polsce i jednego z największych w Europie dystrybutora opon (i nie tylko) w internecie – pełny audyt logistyczny ze szczegółową analizą procesów logistycznych, uwzględniającą: jakość, wydajność, optymalizację rozwiązań, BHP. W kolejnym projekcie dla tego samego klienta, zaprojektowałem proces relokacji części dystrybucji do nowej lokalizacji i realizację części operacji w formule outsourcingu. W chwili obecnej zrealizowano w tej usłudze przeszło 1 100 000 operacji.

interim management

 • Dla największego w Polsce dystrybutora rowerów i osprzętu rowerowego – realizowałem usługę interim managementu. W czasie trwania projektu, wspierałem nowego szefa magazynu w procesie relokacji magazynu do nowej lokalizacji oraz w organizacji procesów logistycznych. Dodatkowo, pełniłem rolę doradczą w projekcie analizy przedwdrożeniowej mającej na celu ustalenie krytycznych parametrów pozwalających na wdrożenie systemu WMS.
 • Dla jednego z największych w Polsce, dystrybutora materiałów elektrotechnicznych – pełny audyt logistyczny wraz ze szczegółową analizą procesów logistycznych. Ponadto, wspierałem Klienta w ustalaniu KPI dla kluczowych procesów. Wraz z Dyrektorem Logistyki, zaprojektowaliśmy layout nowego magazynu o wielkości ~ 6 500 m2  wraz z wyposażeniem. Prowadziłem również projekt analizy przed wdrożeniowej, mającej na celu zastąpienie obecnego systemu WMS – nowym.

planowanie i projektowanie

 • Dla jednego z integratorów  firm e-commerce – zaplanowałem (i wykonałem wraz z zespołem) relokacje całego magazynu z Warszawy do Siechnic, gdzie utworzyliśmy strefę VAS dla kilkudziesięciu różnych marek obsługiwanych przez Klienta.
 • Dla czołowego dystrybutora z branży AGD/RTV – pełny audyt logistyczny z uwzględnieniem specyficznych sposobów rozładunku, składowania i realizacji zamówień. Zaprojektowałem również layout nowego magazynu o wielkości ~ 8 000 m2.

doradztwo i konsulting

 • Dla niemieckiej firmy produkcyjnej z branży automotive, przeprowadziłem audyt logistyczny. Ponadto zaproponowałem rozwiązania usprawnień w logistyce wewnętrznej w oparciu o wózki AGV oraz systemy przenośników.
 • Dla jednej z największych firm w branży dystrybucji materiałów grzewczych i łazienkowych wykonałem audyt logistyczny oraz projekt reorganizacji i restrukturyzacji logistyki przedsiębiorstwa.