Logistyczne.info
artykuły

Ciągłe doskonalenie warsztatu logistyka

Nie zawsze mamy tyle czasu ile chcielibyśmy go mieć, to truizm, właściwie nigdy nie mamy go wystarczająco wiele. W związku z tym, winien jestem kilka słów wyjaśnienia tym wszystkim którzy zaglądają na mojego bloga i od dłuższego czasu nie znajdują na nim nowych artykułów :). Szkic tego wpisu powstał w październiku 2019 roku, ale dopiero marcowa pandemia zmobilizował mnie do jego ukończenia. Ciągłe doskonalenie to również walka z prokrastynacją ;).

Zmiany zmiany zmiany

Przede wszystkim, spowodowane jest to zmianami w sferze zawodowej. Po kilku (blisko 10-ciu) latach postanowiłem przestać pracować na etacie i całkowicie poświęcić się pracy we własnej firmie. W związku z tym, pojawiło się w moim życiu zawodowym wiele dodatkowych zadań oraz nowych wyzwań.

Więcej czasu poświęcałem na doskonalenie warsztatu niż pisaniu na blogu. Oczywiście nie oznacza to, że zamierzam przestać publikować tutaj swoje materiały.

Gdzie można mnie spotkać?

Początek 2020 roku to trzy konferencje w których miałem przyjemność uczestniczyć jako prelegent. Przez ten przeszło rok, kiedy nie publikowałem na blogu, napisałem jako stały współpracownik kilkanaście artykułów do Nowoczesnego Magazynu (http://nm.pl/) oraz Logistyka a Jakość (http://laj.pl/). Kilka moich publikacji można również znaleźć na Portalu Trans.info pod linkiem: (https://trans.info/user/df78cce9c923c6dccc3d5094).

Konferencje w 2020 roku

„Warehouse Excellence 4.0„ w Bronisławowie, organizowane przez firmę Movida (http://movida.com.pl/). 28.01 miałem przyjemność otwierać wydarzenie prelekcją „Dysonans pomiędzy stopniem automatyzacji produkcji a logistyki”. W prezentacji, w oparciu o dwa przykłady przedsiębiorstw z którymi miałem przyjemność współpracować w przeszłości, wskazywałem różnice w angażowaniu kapitału w działy i wydziały produkcyjne w porównaniu do logistyki. http://movida.com.pl/node/1904

”Zarządzanie łańcuchem dostaw i controlling procesów logistycznych w przedsiębiorstwie” w Warszawie, organizowane przez firmę MMC Polska (https://www.mmcpolska.pl/). 06.02 miałem przyjemność wygłosić prelekcję na temat “Pomiar, analiza i ocena procesów i zasobów logistycznych”. Konferencja odbyła się w bardzo kameralnym i profesjonalnym gronie (pozdrawiam uczestników ;). W prezentacji skupiłem się na analizie lokalnych i globalnych KPI’s. Poruszyłem również kwestie nastawienia kadry zarządzającej do zmian zachodzących w organizacji.

”VIII edycja Forum Logistyka i Łańcuch Dostaw” w Warszawie, organizowane przez Trio Conferences (https://www.trioconferences.pl/). 12.03 już w atmosferze epidemii (kilka osób na sali, kilka prelekcji online, całość konferencji online) wygłosiłem prelekcję „Model operacyjny łańcucha dostaw w czasach dużych wymogów klienta – jak go udoskonalić?”. W prezentacji omówiłem zmiany w logistyce firmy Euroterm TGS (https://www.euroterm-polska.pl) które zrealizowaliśmy w ciągu roku 2019. To analiza przypadku mojego interim managementu na stanowisku dyrektora logistyki.

Ciągłe doskonalenie w praktyce

Wykorzystajmy ten nie najlepszy czas na podnoszenie kwalifikacji lub odświeżenie dawno nie szlifowanych umiejętności. Moje propozycje na najbliższe tygodnie:

 • Przeczytanie zaległych książek
 • Wykorzystanie szeroko dostępnej (często darmowej) oferty webinarów i szkoleń
 • Utworzenie lub edycja narzędzi automatyzujących pracę
 • Utrzymywanie kontaktu z Klientami
 • Zwiększenie aktywności w social mediach i na blogu 😉
 • Przegląd alternatywnych modeli prowadzenia biznesu
 • Zachęcanie do aktywności współuczestników rynku

Dla tych którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z moimi artykułami polecam dwa najbardziej popularne, być może zachęci Was to do pozostania u mnie na dłużej.

https://www.logistyczne.info/2018/06/04/wms-w-magazynie-od-czego-zaczac/

https://www.logistyczne.info/2018/06/29/system-wynagrodzen/

Zaproszenie do współpracy

Niejako przy okazji, będąc świadomy ograniczeń wynikających z wprowadzonego wczoraj stanu epidemii na terenie całego kraju zapraszam do kontaktu przy użyciu formularza (https://www.logistyczne.info/piotr-susz/ ).

Po pierwsze, część prac polegających na wstępnej analizie potrzeb Klienta lub odpowiedzi/podpowiedzi dotyczące bieżącej pracy można realizować online.

Po drugie, teraz jest najlepszy czas aby nawiązać kontakt który zaowocuje współpracą która ruszy pełną parą po zażegnaniu kryzysu.

Ciągłe doskonalenie najlepiej realizować wspólnie.

2 thoughts on “Ciągłe doskonalenie warsztatu logistyka

 1. Panie Piotrze !
  Proszę o częstsze wpisy ma blogu ! Bardzo przyjemnie się Pana czyta !
  Ogromna wiedza i doświadczenie – warto się dzielić !
  Wszystkiego dobrego.
  B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *